SKI AREÁL ROKYTNICE V ORLICKÝCH HORÁCH
mimo provoz
Zobrazit na:

Příprava na hory

Co dělat, aby se Vaše zimní dovolená nezměnila v průšvih? Hlavně nepodcenit přípravu. Murphyho zákon říká, že vše, co se pokazit může, se obvykle také pokazí. Co je ale ještě horší, vy se ztrapníte před svoji drahou polovičkou a jako chlap selžete! Chcete se těmto problémům vyvarovat?

První a nejdůležitější věc je příprava auta. Téměř tomu nemohu uvěřit, ale hazardérů, kterí jezdí do hor na letních gumách je stále spousta. Neštěstí je pak dílem okamžiku. Bez zimních pneumatik nevyrážejte nikam. V příkopě jistě skončit nechcete. Nezapomeňte také na nemrznoucí směs do ostřikovačů a speciální palivo pro nízké teploty. V horských oblastech je navíc bezpodmínečně nutné mít sněhové řetězy.

Kontrola lyžařského vybavení je také často opomíjenou záležitostí. Když ale selže, máte po lyžování. Vzít si termoprádlo a kvalitní bundu, ale většina lidí už zapomene na náhradní snowboardové přezky nebo pořádně seštelovat vázání na lyžích. Náhradní přezky jsou pro snowboardisty téměř nutnost. Stojí maximálně 300 Kč, ale ušetří Vám pracné shánění ve ski areálech. Vybavení většiny ski servisů je navíc velice chabé. Vázání na lyžích je zase nutné mít správně nastavené. Problém je, že málokterý servis dokáže vázání seštelovat opravdu dobře. Dáte za to několik stovek korun a ve finále se vám může stát, že z lyží vypadnete v každém druhém oblouku. Dobré je vybírat servis především na základě doporučení známého.

Čtěte také: Na co si dát pozor před zimní dovolenou Tento článek přesně potvrzuje moje zkušenosti.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 7.2.
jasno
-6°C
-8°C
Středa
8.2.2023
jasno
-4°C
-8°C
Čtvrtek
9.2.2023
jasno
-3°C
-7°C
Pátek
10.2.2023
jasno
-3°C
-8°C