SKI AREÁL ROKYTNICE V ORLICKÝCH HORÁCH
mimo provoz
Zobrazit na:

Zimní zpravodajství

Majitelé ski areálů už dokončují přípravné práce pro zahájení sezóny. Zajíždějí nové rolby. Sněžná děla chrlí vodu a vleky procházejí posledními revizemi. Zimní sezóna už klepe na dveře.

Dobrou zprávou pro milovníky zimních sportů je to, že téměř nikde se nezdražuje. Pokud však náhodou ano, je to jen o pár desítek korun. Předpovědi meteorologů prozatím také vypadají slibně. Nedostatku sněhu se letos prý bát rozhodně nemusíme. Milovníci zimních sportů jásejte, vypadá to, že nás čeká další skvělá sezóna. Jak ale vybrat to spráné lyžařské středisko? V České republice je jich téměř 300.

Rozhodování na poslední chvíli je obvykle nejlepší. Než vyrazíte je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou sněhové podmínky nejlepší. Informací je všude poměrně dost, na některé je však lepší příliš nespoléhat. Na ČT je pravidelně vysílán pořad Panorama. Možnost to je, ale né zrovna rychlá. hodinu bedlivě sledujete televizní obrazovku, pak jen na malou chvíli odejdete a stane se to, že informace z Vašeho střediska prošvihnete. V tomto pořadu se navíc objevují pouze ta největší střediska. Mimochodem, kdo to asi zaplatí v ceně permanentek?

Rychlejší možností je Internet. Existuje velká spousta zpravodajských webů. Ale pokud chcete kvalitní informace, připadnou v úvahu jen dva. Ten první - holidayinfo.cz je v podstatě internetová verze pořadu Panorama, ale obsahuje o pár středisek více. Přehlednost tohoto webu ale poněkud pokulhává. Druhý zimní zpravodajský portál www.ceske-sjezdovky.cz je sice o něco mladší a méně známý, ale najdete tam téměř každé středisko, na které si vzpomenete. Od těch největších po malé louky s jedním vlekem. Web je také přehlednější. Nevýhoda tohoto webu spočívá především v tom, že jej příliš lidí nezná.

Třetí možností je návštěva přímo oficiálních webů ski-areálů, ale ani to není výhra. Weby těch velkých jsou přímo přeplněné informacemi, které naprostá většina lidí vůbec znát nepotřebuje. Stav sněhu a aktuální teplotu tam mnohdy hledáte i několik minut. Netýká se to samozřejmě všech, ale většina ski-areálů by měla svoje weby výrazně zjednodušit. O webech malých areálů se zmiňovat raději příliš nebudu, naprosto otřesná je téměř polovina z nich. Informace musíte umět hledat. Doufám, že neuděláte stejnou blbost jako já před pár lety, kdy jsem dojel do zavřeného ski areálu, protože jsem uvěřil informacím na jednom pochybném zpravodajském webu.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 7.2.
jasno
-6°C
-8°C
Středa
8.2.2023
jasno
-4°C
-8°C
Čtvrtek
9.2.2023
jasno
-3°C
-7°C
Pátek
10.2.2023
jasno
-3°C
-8°C