SKI AREÁL ROKYTNICE V ORLICKÝCH HORÁCH
mimo provoz
Zobrazit na:

Tip na výlet - Třeboňsko

Třeboňsko je jednou z nejpozoruhodnějších oblastí jižních Čech, je velice rozmanitá a dokáže obohatit mnoha pěknými zážitky jak pěší turisty, tak i cykloturisty. Je doslova ideálním místem pro trávení dovolené, nebo víkendové pobyty, ať už se ubytujete v hotelu, v penzionu, nebo třeba jen v kempu pod stanem. Je to svět staletých rybníků, prosluněných luk, rozlehlých lesů a poklidných malebných vesniček. Třeboňsko je vyhlášené i svými historickými skvosty a jeho rovinatý reliéf terénu si oblíbila již celá řada nenáročných turistů, cyklistů, nebo i rodiny s malými dětmi.

Z památek bychom mohli vyzdvihnout v první řadě samotné město Třeboň, které se může pyšnit moderními Bertinými lázněmi, prostornými lázněmi Aurora s rozsáhlým lesoparkem, historickými objekty v centru města, pěkným zámkem s přilehlým parkem, pivovarem Regent a Schwarzenberskou hrobkou u rybníka Svět. Kdo se jednou do Třeboně vydá, jistě se sem bude rád vracet, a to klidně i mimo letní období. Z okolí Třeboně by mohl být zajímavým tipem na výlet i pohraniční skanzen u Borovan, nově rekonstruovaný zámek ve Stráži nad Nežárkou, loutkářské muzeum v Záluží, nebo třeba vesnické muzeum v Kojákovicích.

Třeboňsko je doslova protkáno mnoha turistickými a cyklistickými trasami a naučnými stezkami. Nejznámější naučné stezky jsou Cesta kolem Světa, to je v podstatě pěší trasa okolo rybníka Svět, která začíná a končí v Třeboni, a dále stezky Rožmberk a Okolo Třeboně. Poslední dvě stezky vás zavedou k největšímu českému rybníku Rožmberk a k rybníku Vítek. Velmi působivou naučnou stezkou je i Červené blato, což je rašeliniště, nedaleko Suchdola nad Lužnicí. Třeboňsko je rovněž rájem vodáků. Vodáci tu nejčastěji zamíří k řece Lužnici, její horní tok je tvořen jemným pískem, který se tu v mnoha pískových lomech také těžil. Lužnice je ideální řekou pro vodáky začátečníky a rovněž i pro dětské putovní tábory. Na Třeboňsku je v provozu i mnoho kempů a přírodních koupališť, například pláž Ostende u rybníka Svět, rybník Hejtman v Chlumu u Třeboně, nebo Staňkovský rybník.

Turistům a cykloturistům můžeme doporučit následující zajímavé trasy. Stezku proti proudu řeky Lužnice, podél hrází rybníků, která začíná ve Veselí nad Lužnicí a končí u rybníka Rožmberk, případně v Třeboni. Dalším pěkným putováním na kole je červeně značení turistická stezka z Chlumu u Třeboně podél rybniční soustavy do obce Stříbřec a dále do Stráže nad Nežárkou. Velmi působivá trasa je i z obce Lásenice, přes Stráž nad Nežárkou, k pěknému zámku Jemčina. A ten, kdo má zájem, může pak pokračovat podél Nežárky po zelené značce až do Veselí nad Lužnicí. Třeboňsko má každému z nás rozhodně co nabídnout a až se sem vydáte, budete jistě velmi mile překvapeni.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 7.2.
jasno
-6°C
-8°C
Středa
8.2.2023
jasno
-4°C
-8°C
Čtvrtek
9.2.2023
jasno
-3°C
-7°C
Pátek
10.2.2023
jasno
-3°C
-8°C