SKI AREÁL ROKYTNICE V ORLICKÝCH HORÁCH
mimo provoz
Zobrazit na:

Co si pořídit na hory?

Jedou Vaše děti na lyžařský výcvik a Vy budete pořizovat jejich kompletní výbavu na hory? Hledáte informace? Vyzkoušejte kvalitu od českých výrobců. Není výjimkou, že česká firma nabízí svým zákazníkům dokonce tříletou záruku na své zboží,

Zapomeňte na promočené šponovky, šusťáky, pletené svetry a mokrá záda. Neforemný tlustý svetr již dnes není nutností. Kvalitní a lehoučké materiály dnes mají zelenou. I dnes ovšem platí - vrstvit, vrstvit a zase vrstvit.

Při výběru nepromokavého oblečení volme takové, jehož odolnost proti vodě je minimálně 20 000 mm vodního sloupce. Sněžné pásy zabrání tomu, aby se Vám sníh nedostal pod bundu. Osobní komfort můžete zvýšit i použitím jednorázových hřejivých polštářků. Pod lyžařskou helmu není vhodná čepice, ale spíše tenoučká termo lyžařská kukla, která ochrání i tváře a nos.

Dnes používané materiály dokážou velmi rychle odvést pot od pokožky a tím zlepšit celkové tělesné mikroklima. V poslední době se hojně používají také materiály obsahující ionty stříbra, ty zabraňují množení bakterií, čímž se výrazně omezí tvorba tělesného zápachu. Existuje celá škála moderních materiálů nejrůznějších předností, které lze vzájemně kombinovat a docílit tak absolutně dokonalých vlastností pro sportovní oděvy. Oblečení je vhodné i pro velmi chladné dny. Materiál je vhodný pro celodenní nošení. Zapomeňte na kousání, škrábání a podrážděnou kůži u krku. Vnější strana materiálu může mít i teflonový zátěr odpuzující vodu. Velmi kvalitní oblečení můžete pořídit ve výprodejích.

Dnešní materiály se nešpiní a jsou odolné i proti oděru. Používejte tekuté prací prostředky, které jsou vhodné pro praní polopropustných tkanin. Důležité je též nesušit toto oblečení v blízkosti tepelných zdrojů.

A to nejdůležitější na konec - helma! Je nezbytností, a proto její výběr nepodceňte. Chránič páteře je vhodný především pro snowboarďáky. Sledovat akční nabídky se rozhodně vyplatí - lze zde nakoupit i zboží nejvyšší kvality za rozumnou cenu.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 7.2.
jasno
-6°C
-8°C
Středa
8.2.2023
jasno
-4°C
-8°C
Čtvrtek
9.2.2023
jasno
-3°C
-7°C
Pátek
10.2.2023
jasno
-3°C
-8°C